Grad bramek na inaugurację Ligi !

• autor: franio24, 2016-08-21 22:01

W niedzielne deszczowe popołudnie drużyna z Sypniewa rozgromiła beniaminka Konopiankę Konopki ( 5:0 )... bramki dla naszego zespołu zdobyli : 3x Artur Rawa, Patryk Sypniewski, Paweł Glinka  (więcej w rozwinięciu)

Do meczu z Konopianką Konopki wyszliśmy w składzie : Jarek Żołyński, Kamil Włodarski, Przemysław Marcińczyk, Patryk Żebrowski, Daniel Śmieciński, Adrian Beczek, Paweł Zalewski, Paweł Glinka, Marcin Gutowski, Mateusz Turek, Artur Rawa,

Na sam początek meczu było wręczenie trofeum oraz pogratulowanie drużynie przeciwnej za awans do rozgrywek A-klasy. Aaa zaraz po tym zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego. Od pierwszych minut w obydwu drużynach widać było pod denerwowanie i pełne skoncentrowanie aby nie popełnić od razu jakiś bzdurny błędów. Walka toczyła się w środkowej części boiska, natomiast po odebraniu piłki, Mateusz Turek podaje prostopadle do Pawła Glinki, który może podziękować obrońcy Konopianki, który kiksuje wybicie i piłka go mija, a wcześniej wspomniany Glinka ma otwartą drogę do bramki rywala, natomiast zwalnia tempo i w zamieszaniu umieszcza piłkę w bramce 0:1.. Przeciwnicy po stracie bramki zaczynają się denerwować i ostro do sb mówić, a z naszej drużyny zaczynają powoli schodzić nerwy i zaczynamy coraz śmielej poczynać piłką. Konopianka Konopki miała kilka akcji, rożnych lecz nie zdołała zagrozić Jarkowi, który świetnie sprawował się na Bramce. Drugą bramkę zespół Orła zdobywa w 40', po rzucie wolnym, którego wykonywał Mateusz Turek, bramkarz rywali odbił piłkę do rogu, a nasz napastnik Artur Rawa dopada do niej  i świetnie uderzając w górną część bramki podwyższa przewagę bramkową i mamy 2:0!. Sędzia główny kończy I połowę.
Drugą połowę zaczynamy w tym samym ustawieniu, wychodzimy na boisko lecz odrobinę przyspani. Rywale w 53' otrzymują rzut wolny na 19 metrze, uderzają wprost w twarz Marcina Gutowskiego, który stał na murze aby utrudnić wykonania go, w ten sposób zostaje oszołomiony i następuje zmiana, a zastępuje go wychowanek Patryk Sypniewski. Zaledwie po zmianie, zawodnicy Orła ( Zalewski, Turek, Rawa ) w lewej części sektora boiska rozegrali świetne wymiany podań, którą musieli zakończyć bramką, asystujący Paweł Zalewski świetnie dogrywał piłkę Rawie, a ten po raz drugi pokonał bramkarza.Na kolejne bramki Orła nie trzeba było długo czekać w 68' Adrian Beczak, który przerzucił ciężar na prawą stronę boiska podając do Mateusza Turka, a ten okiwał 2 zawodników drużyny przeciwnej podaje do Artura Rawy, którego nie pokryli i notuje swój Hat-Trick w meczu z Konopianka Konopki. Po zamieszaniu w naszym polu karny zawodnik z Konopki pokonuje 2 naszych obrońców, i jeden z naszych zawodników zahacza go o but, a sędzie dyktuje rzut karny. Jarek Żołyński świetnie dysponowany dzisiejszego dnia wyczuwa przeciwnika i rzuca się w lewy dolny róg broniąc drużyny od straty bramki.  Ostatnia bramka wpadła pod koniec spotkania, w którym to Mateusz Turek wystawia naszego wychowanka sam na sam z bramkarzem, a  Patryk Sypniewski, który przełożył sb piłkę na prawą nogę zdobywa pierwszą swoją bramkę w drużynie Seniorów ( Orzeł Sypniewo). Trzeba również pochwalić formację defensywną, która w tym spotkaniu grała bardzo zdecydowanie i pewnie, przez którą rywal miał ciężko zdobyć bramkę, I tak kończymy pierwsze spotkanie w tym sezonie.

Konopianka Konopki 0: 5 Orzeł Sypniewo

Bramki: 3x Artur Rawa, Paweł Glinka, Paweł Sypniewski
Asystowali : 4x Mateusz Turek, Paweł Zalewski

autor: ~pomidor 2016-08-22 08:05:55