Passa czterech meczy bez zwycięstwa przerwana!

GUKS Orzeł Sypniewo 7- 3 Konopianka Konopki

Sypniewski ( as. Gutowski )

Skład: Glinka, Grodzki, Sztąberski, Ziemek ( Stepnowski) , P. Żebrowski, Zalewski , Turek (Kaczyński), K.Żebrowski ( Ostrowski), Sypniewski, Gutowski, Rawa

Podsumuwując spotkanie .

Pierwsza połowa

Pierwsza akcja spotkania rzut wolny wykonywany z około 30 metra przez jednego z graczy gości. Piłka po jego strzale uderza w mur i jest kolejny stały fragment gry. Dośrodkowanie z rzutu rożnego jeden z zawodników gości nie trafia w piłkę głową i spadająca piłka zostaje odbita nogą przez Ziemka i niestety przegrywamy 1:0. Następnie obie drużyny starają się stworzyć klarowne akcje, jednak nie przynosi to poważniejszych efektów. Goście następnie strzelają drugą bramkę, po błędach w defensywie. Jeden z zawodnikow uderzył przy prawym słupku bramki nie dając szans bramkarzowi. Po stracie drugiej bramki nasza gra napierała płynności. Bramkę kontaktową strzelił Rawa, który wywalczył piłkę defensywie gości i strzelił obok bezradnego bramkarza. Oba zespoły próbowały swoich szans : gości wykonali grożne strzały z  dystansu przy których bardzo dobrze interweniował Glinka. My mieliśmy sytuację sam na sam Gutowskiego,  strzał z dystansu Turka ( obok prawego słupka bramki) czy uderzenie głową Grodzkiego, po którym piłkę z linii bramkowej sparował bramkarz. Orłowi głównie brakowało dokładności w kluczowych momentach. Pod koniec pierwszej połowy gości rozegrali wyrzut z autu, następnie zagrali dłuższą piłkę w pole karne gdzie zabrakło krycia i napastnik Konopianki lobem strzelił bramkę . Wynik pierwszej połowy ustalił Sypniewski po zespołowej akcji, w której Zalewski rozegrał piłkę na skrzydło do Gutowskiego, a ten zagrał do Sypniewskiego wykonał  strzał w prawy dolny róg, ustalając wynik pierwszej połowy. W ostatniej akcji pierwszej połowy  po dośrodkowaniu Turka z rzutu wolnego , Sypniewski miał dobrą sytuację do wyrówniania lecz jego strzał został zablokowany.

Druga połowa

Drugie 45 minut to inna gra naszego zespołu - zdecydowanie lepsza. Już w pierwszej minucie bardzo dobrą sytuację miał Rawa, jednak piłka w ostatnim momencie zatrzymała się w trawie uniemożliwiając oddanie soczystego strzału w wyniku czego wynik się niezmienił. Druga połowa to ciągłe ataki naszego i bardzo dobra gra w defensywie, która uniemożliwiała stworzenie akcji gościom. Jednak najlepszym zawodnikiem drugiej połowy okazał się nasz najlepszy snajper Rawa, który strzelił aż 5 goli ! Wynik spotkania powiniem być zdecydowanie wyższy gdbyły skuteczniej sytuację zakończyli Gutowski, Sypniewski, Zalewski, Grodzki nawet Rawa przy strzelonych 6 bramkach w spotkaniu oraz Turek, który nie wykorzystał rzutu karnego ( obrona bramkarza). Goście natomiast zagroźili dwukrotnie po strzałach z rzutów wolnych przy których bardzo dobrymi interwencjami popisał się Glinka.

Podsumuwując spotkanie cieszą 3 punkly i przerwanie passy oraz dyspozycja Rawy, martwi natomiast skuteczność pozostalych graczy. Do końca sezonu zostały już tylko dwa spotkania . Obecnie zajmujemy 4 lokatę z dorobkiem 44 punktów, przegrywająć pozycję na najniższym stopniu podium bilansem bezpośredniego spotkania.