Aktualności

Wygrywamy mecz derbowy z GUKS Krasnosielc !!

• autor: Karol97, 2019-10-13 19:11

Dzięki bramce z końcówki spotkania odnosimy bardzo ważne zwycięstwo.

Na to spotkanie czekali bardzo długo zarówno zawodnicy jednej i drugiej drużyny jak i również kibice. W nieco lepszej sytuacji przed meczem byli zawodnicy z Krasnosielca, bo byli zdecydowanie wyżej od nas w tabeli ligowej, a nasza drużyna przeżywała lekki kryzys. Jednak mecze derbowe rządzą się swoimi prawami, tam nie grają statystyki.

Początek spotkaniu to wzajemny respekt jednej i drugiej drużyny . Obydwie drużyny, gdy rywale mieli piłkę mocno cofały się na własną połowę. Na boisko tak jak można było się spodziewać, było dużo walki.W pierwszej części spotkania mieliśmy kilka dogodnym sytuacji na strzelenie bramki, jednak brakowało trochę szczęścia i skuteczności. Rywale również mieli swoje sytuacje, ale bardzo pewnie między słupkami bronił Glinka. Do szatni schodziliśmy z lekkim niedosytem, że nie udało się strzelić bramki i wyjść na prowadzenie, ale wiedzieliśmy, że gramy to co zakładał przed spotkaniem trener i skupiliśmy się, żeby wyjść skoncentrowanym na drugą część gry.

W drugiej połowie również mieliśmy kilka dobrych sytuacji i tak jak w pierwszej połowie to my mieliśmy lekką przewagę w grze, tak w drugiej  części gry to goście przejęli trochę inicjatywę i coraz częściej stwarzali sobie sytuacje bramkowe. W 75 min spotkania po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał zawodnik gości i gdy piłka leciała już do bramki nasi zawodnicy złapali się już za głowy, niektórzy zawodnicy przyjezdnych cieszyli się już z bramki, ale zapomnieli, że między słupkami ciągle stoi Glinka, który wyciągnął się jak struna i po fantastycznej interwencji wybił piłkę, która nie przekroczyła całym obwodem linii bramkowej i nadal byliśmy w grze o zwycięstwo. Kilka minut później sytuacja niemal identyczna i znowu po strzale głową zawodnika gości świetnym refleksem wykazuje się Glinka, który sparował piłkę na rzut rożny. Gdy już zbliżał się koniec spotkania(88 min.) i wydawało się, że mecz zakończy się remisem, świetnie o piłkę powalczył Adrian Beczak i wywalczył rzut rożny. Piłkę w pole karne dośrodkowywał K. Żebrowski, a tam świetnie miejsce wywalczył sobie starszy z braci Patryk i oddał strzał głową, ale dobrze interweniował bramkarz gości, na szczęście odbitą piłkę strzałem kolanem skierował do bramki Mariusz Grodzki, a my i Nasi kibice cieszyliśmy się z upragnionego prowadzenia. Zawodnicy z Krasnosielca mieli łącznie z czasem doliczonym 5. min na odrobienie strat jednak, nasza drużyna bardzo dobrze się broniła a jedyna sytuacja gości to rzut rożny, po którym świetnie piąstkował Glinka i zażegnał zagrożenie spod naszej bramki. Chwilę po tej sytuacji sędzia główny zakończył to wyrównane, pełne walki i emocji spotkanie, a my wraz z kibicami mogliśmy się cieszyć z bardzo ważnego zwycięstwa.

Mamy nadzieję, że po tak ważnym triumfie i walce włożonej w to spotkanie, nasza drużyna nie popadnie w samozachwyt i będzie dalej ciężko pracować, aby owocowało to również w przyszłych spotkaniach. W następnej kolejce jedziemy do Rzekunia (Niedziela 15:00), gdzie zwykle ciężko nam wywieźć punkty, ale liczymy, że te zwycięstwo dodał skrzydeł naszej drużynie i za tydzień również będziemy mogli dopisać kolejne punkty do tabeli ligowej i osiągniemy pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

GUKS Orzeł Sypniewo 1-0(0:0) GUKS Krasnosielc

Bramka: Mariusz Grodzki

Żółte kartki: Adrian Beczak, Michał Sztąberski

Glinka-Marcińczyk(63'Chełchowski)-Olkowski(74'Sztąberski), P.Żebrowski, Rebeliński-Prusaczyk(45'Grodzki),Beczak, Zalewski(c), K.Żebrowski(90+'Cichowski)- Rekosz(77'Ostrowski), Pieniek(89'Goździewski).