Aktualności

Drugie derby, drugie ZWYCIĘSTWO !!

• autor: Karol97, 2019-10-27 13:57

Ponownie wygrywamy po bramce z końcówki meczu.

Nasza drużyna wygrywa trzecie spotkanie z rzędu. Po wygranych derbach z Krasnosielcem i bardzo trudnym meczu wyjazdowym do Rzekunia pokonujemy ponownie w meczu derbowym drużynę z Karniewa i zdaje się, że po kryzysie, przez który przechodził Nasz zespół nie ma już "żadnego śladu".

Mecz miał rozpocząć się o godzinie 11:00, jednak pierwszy gwizdek zabrzmiał nieco później ze względu na zmianę sędziego głównego. Spotkanie zaczęliśmy nie najlepiej, to goście byli dłużej przy piłce jednak nie stwarzali sobie stuprocentowych sytuacji. Zagrożenie pod Naszą bramką goście stwarzali głównie po stałych fragmentach gry, jednak pewnie interweniowali Nasi obrońcy oraz bramkarz, a po jednej z sytuacji Rebeliński wybił piłkę z linii bramkowej. Tak jak w poprzednich meczach Naszą taktyką na to spotkanie była zdyscyplinowana gra w defensywie całej drużyny i gra z kontry. Dzięki konsekwentnej grze w 23. min Kaczyński świetnie rozpoczął akcję zagrywając świetną długą piłkę po ziemi z własnej połowy, Rebeliński znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem i pewnym strzałem po ziemi w długi róg dał naszej drużynie prowadzenie. Po tej bramce graliśmy dużo lepiej i swobodniej. Goście coraz częściej tracili piłkę,a my stwarzaliśmy coraz więcej sytuacji. Około 30 min. spotkania piłkę w pole karne ze skrzydła zagrał Pieniek, K. Żebrowski oddał strzał z woleja jednak piłka po tym strzale minimalnie minęła słupek bramki. Na szczęście chwilę później, po jednym z autów Sztąberski wrzuca piłkę bezpośrednio w polu karnym, a tam po zamieszaniu do piłki pierwszy dopada Pieniek i mocnym strzałem po ziemi podwyższa prowadzenie. Chwilę przed przerwą na listę strzelców miał szansę wpisać się również Kaczyński, który świetnie znalazł sobie miejsce po stałym fragmencie naszej drużyny i oddał bardzo groźny strzał głową, jednak piłka przeleciała tuż obok okienka bramki i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 2:0.

Na drugą część spotkania z powodów osobistych nie mogło wyjść dwóch naszych zawodników i trener był zmuszony dokonać zmian w przerwie spotkania. Niestety tak jak w wielu poprzednich meczach tak i tym razem znowu najgorszy fragment spotkania w naszym wykonaniu nastąpił w pierwszym kwadransie drugiej części spotkania. Goście w tym czasie zdołali doprowadzić do wyrównania. Na domiar złego w 74min. spotkania w środku boiska faulowany był Zalewski i upadając nasz kapitan wpadł w zawodnika z Karniewa a sędzia spotkania odgwizdał przewinienie naszego zawodnika ! Na boisku zrobiło się duże zamieszanie Nasi zawodnicy protestowali, dlaczego sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego dla naszej drużyny, a goście dodatkowo wymuszali na arbitrze, aby ukarał naszego zawodnika to skutkowałoby wykluczeniem go z gry. Podczas całego zajścia w pewnym momencie jeden z zawodników przyjezdnych, który przez całe spotkanie miał najwięcej pretensji do pracy sędziego padł na murawę niczym rażony prądem. Sędzia główny nakazał wznowienie gry, ale wtedy jeden z bocznych arbitrów nakazał pokazanie żółtej kartki Naszemu zawodnikowi. Jak się chwilę później okazało winnym miał być Marcińczyk, który nie brał żadnego udziału w tym zamieszaniu. Nasz zawodnik został po tym fatalnym błędzie sędziego ukarany drugą w tym spotkaniu żółtą kartką i ostatni kwadrans spotkania musieliśmy grać w osłabieniu. Gra w dziesięciu i wydarzenia, które wydarzyły się na placu gry tylko wzbudziły w naszych zawodnikach większą energie do gry i zwycięstwa. W 84. min piłkę spod nóg jednego z graczy przejął Pieniek wbiegł z nią w pole karne i dzięki swojej szybkości obrońca gości faulował Naszego napastnika. Do piłki na 11. metrze podszedł Patryk Żebrowski. Nie miał przed sobą łatwego zadania, bo pięć ostatnich rzutów karnych wykonywanych przez naszych zawodników, nie kończyło się bramką. Na szczęście nasz stoper mimo wielkiej presji jaka na nim spoczywała wykorzystał karnego i na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry znowu prowadziliśmy. Gości oczywiście próbowali stworzyć jeszcze jakiekolwiek zagrożenie pod Naszą bramką jednak przez prawie 10 minut jakie mieli łącznie z czasem doliczonym w żaden sposób nie zagrozili bramce strzeżonej przez Glinkę i mogliśmy się cieszyć z kolejnego zwycięstwa, o które musieliśmy walczyć od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Mamy nadzieję, że podtrzymamy zwycięską passę w kolejnym meczu, który rozegramy w sobotę o godzinie 14:00 w Chorzelach. W spotkaniu nie będzie mogło wystąpić kilku naszych podstawowych zawodników, ze względu na pauzę spowodowaną przez ilość kartek, oraz przez sprawy osobiste jak i również kontuzje. Mimo wszystko liczymy, że pokonamy miejscowy Orzyc i trzy punkty powędrują na konto Orła.

Orzeł Sypniewo 3-2(2:0) Pełta Karniewo